خرید حلقه ازدواج

خرید حلقه ازدواج
خرید حلقه ازدواج
خرید حلقه ازدواج

حلقه ازدواج مطمئنا یکی از مهمترین دغدغه های هر عروس و دامادی است که ممکن است حتی زمان زیادی را جهت پیدا کردن حلقه مناسب‌شان صرف کنند! ما در این مقاله از وب‌سایت راهنمای عروسی و ازدواج قصد داریم تا چند نکته مهم در خصوص خرید حلقه ازدواج را به شما گوشزد کنیم؛ با ادامه این بخش از سری مقالات نکات عروسی همراه ما باشید.

حلقه تان را سفارش بدهید

اگر مثل خیلی از زوج ها نسبت به رنگ و شکل حلقه زناشویی تان با دقت هستید و مدل های موجود در بازار را نمی پسندید، می توانید یک مدل حلقه پیوند را که می پسندید پیدا کنید و یک جواهرسازی معتبر پیدا کنید و از او بخواهید عین آن حلقه را برایتان بسازد. دقت کنید حتما مهم است جواهرساز شما در این کار متبحر باشد و دایره شما را دقیقا با همان ظرافت مورد نظرتان بسازد.


حک اسم یا تاریخ عروسی روی حلقه

اگر دوست داشته باشید می توانید تاریخ وصلت تان و یا اسم خود و همسرتان را درون حلقه ی پیوند تان حک کنید. هم دوره اکثر طلا فروشی ها این کار را اعمال می دهند و هزینه ی ناچیزی را در قبال این کار دریافت می کنند. مسلماً بهتر است حلقه های تان را به شماری از طلا فروشی که با افزار ویژه این کار را انجام می دهند بسپارید. چون در پاره ای از طلا فروشی ها این کار را با دست اجرا می دهند که نه تنها نخواهد داشت بلکه از بها حلقه تان نیز می کاهد.


اگر قصد معامله حلقه ی جفت داشتید از این که حلقه ی آقای داماد پرارزش تر شد تعجب نکنید . طبق معمول حلقه ی مرد ها به دلیل بزرگ تر بودن انگشتان شان طلای بیشتری دارد و در پایان پرارزش تر از حلقه ی خانم ها می شود. بدون شک حلقه ازدواج نیز همچون تاج عروس اهمیت زیادی برای عروس‌ها دارد.


روی قیراط الماس حساس باشید

حداقل برای بانویی که نامزد شماست، وزن به قیراط و مقدار نگین الماس نشان یک حلقه، فاکتورهایی مهم در معامله هستند (هر قیراط متساوی ۲ دهم گرم است). این را طلافروش ها می دانند و همین مایه است که اصل قیمت طلا و جواهر را تعیین می کند. آنوب سفارش می کند: «به جای خرج کردن پول تان راجع به فروش الماس یک قیراطی، سعی کنید که یک نقشه ۹۵ صدم قیراطی پیدا کنید. فروشندگان آزگار اهتمام شان را می کنند که وزن قیراط بالاتری به شما پیشنهاد دهند تا پول و سود بیشتری بدست آورند. اگر قیراط یک جواهر الماس نشان کم شود، قیمت آن بطور شایان ملاحظه ای افت خواهد کرد.»


نوولا نیز برطبق است که این توصیه ای زردفام برای سهم جویی است، او افزودن می کند: «برای هر چند صدم قیراط بیشتر، سندیت استحقاق الماس به شکل نجومی رشد می کند؛ اگر حلقه ای با الماس یک قیراطی به شما پیشنهاد شد، فراموش نکنید که قیراط های پایین تر مثلا ۹۵ یا ۹۷ صدمی را نیز امتحان و تطبیق کنید. ظاهر این حالات فرق اضافی با هم ندارد، اما تفاوت قیمت اضافی را ایجاد می کند.»

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “خرید حلقه ازدواج”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین دیدگاه‌ها